banner6
21 Mayıs 2018 Pazartesi

TEMAYÜL SONUÇLARI 21 MAYIS TA AÇIKLANACAK

*AKP de Adaylar Kim? *CHP ve MHP de kim olur *Çocuklar unutul du? *Manavgat ın En Güçlü adamları! *Zeynel Şenol un Pazarlama taktiği?

24 Nisan 2012, 22:13
Bu makale 3314 kez okundu
*AKP de Adaylar Kim? *CHP ve MHP de kim olur *Çocuklar unutul du? *Manavgat ın En Güçlü adamları! *Zeynel Şenol un Pazarlama taktiği?
Hidayet Özcan (Yoranla Başbaşa)
*AKP de Adaylar Kim?
*CHP ve MHP de kim olur
*Çocuklar unutul du?
*Manavgat ın En Güçlü adamları!
*Zeynel Şenol un Pazarlama taktiği?
Malum Gündem yoğun, Yerel seçimlerin Altı ay öne alınıp 2013 Ekim veya Kasım damı? Yapılması dersiniz, Belde belediyelerin kapatılması mı dersiniz ortalık yangın yeri gibi. Bizde gündeme yansıyanlara bir göz atalım istedik.
AKP de ADAYLAR KİM?
Şu an net bir şekilde şu isim demek kehanetten öte gitmez. Biz anca gelişen siyasi atmosferdeki kamuoyuna ve kulislere düşen isimleri söyleyebiliriz rahatlıkla. Belde belediyelerin kapatılacak olması (daha yasa çıkmadı) İlçe Belediye Başkan lığı önemini çok artırdı. Yasa çıkarsa Bölgede tek belediye olacak başka yok vatandaşlarda Belde ve köyler dahil iki oy kullanacak biri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Diğeri de Manavgat Belediye Başkanlığı için.
Doğal olarak buda öncelikle Ak Parti İlçe yapısında aday adayı çokluğuna sebebiyet verecek ve biri aday olacak. Şu an en zor olan AKP ye adaylık gibi gözüküyor. Beldelerin ilçe çatısı altında birleşmesi ve köylerinde Belediye başkanlığında oy kullanacak olması nerede ise ortaya 120-130 binlik bir oy oranı çıkartıyor. Buda birçok siyasinin ağzının sulanmasına sebep veriyor. İlçe ye geçmeden Antalya ile ilgili küçük bir not hatırlatmakta fayda var AKP adına. Şu an Milletvekili olan Menderes Türel in gönlünde yatan aslanın Büyükşehir Belediye başkanlığı olduğunu bilmeyen yok. Biraz daha ileri gidersek Belde Belediyelerin kapatılması konusunda en büyük istekli olanda Menderes Türel, Buda doğal olarak siyasi kanatta Türele karşı bir tepki oluşturuyor. Geçen hafta “Bu hesap tutmaz demiştim www Manavgat söz haber.com da. Antalya’da sürpriz bir gelişme gündeme damgasını vurdu bu hafta.
Neydi Bu gelişme? Başbakanın Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğluna Antalya Büyükşehir Başkanlığı ile ilgili olarak start  vermesi idi. Bu Antalya’nın Duayen gazetecileri tarafından da dile getirildi. Bu ayrıntı ilçeyi de ilgilendirir çünkü burada çıkacak aday ile Antalya da çıkacak adayın uyumlu çalışması gerekecek. Bu boyutu kimse düşünmüyor. Türel in Manavgat ta kimlerle diyalogda olduğunu bilmeyen yok, Keza Çavuşoğlu’nun da burada küçümsenmeyecek bir alt yapısı var. AK Parti İlçe adayını seçerken Kriterinde Antalya adayı ile de uyumu söz konusu olacak..
Gelelim kamuoyunda adaylık isimleri geçenlere. Evrenseki ve MATAB Başkanı Recep Barut, Geçen Dönem aday olan İbrahim Kendiroğlu,adı hep gündemde olan İbrahim Aydın, gene iki dönem önce aday olan Mustafa Sami Atalay,Genel seçimlerde 10.Sıra Milletvekili adayı olan Abdullah Cengiz,Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun diyebiliriz ve sürpriz bir isim daha var sadece İlermadan olduğunu söyleyebilirim.
CHP ve MHP de Aday kim olur
En rahat iki parti ilçe yapısında kim diye soracak olursanız sizin de aklınıza adaylık anlamında CHP ve MHP gelir.
Antalya ayağında Akaydın Hoca ve Baykal arasındaki savaş sınırları zorlasa da buralara pek sıçramaz, Aynı şey MHP içinde geçerli.
CHP İlçede bu hafta Kongre var iki aday yarışacak hayırlısı olsun, haberi Manşette okumuşunuzdur. Diyeceğim İki adaydan hangisi kazanırsa kazansın Belediye Başkan adayları da aynıdır. Bu işim CHP ve Manavgat ölçeğinde Pazılın en önemli parçası olan Şimdiki Belediye Başkanı Şükrü Sözen dir.Bazı kesimler çatlak ses çıkarsa da (Cılız olarak) Bu gerçeği kimse değiştiremez CHP in tekrar Manavgat’ta var olmasında Şükrü Sözen ve ona inanan kitleler vardır.
MHP de ise Kongre sonrası göreve gelen Halil Gubaş ve Ekibi kamuoyundan güven almıştır. Geçen Yerel seçimlerde aday gösterilen Adem Uslu gibi. Uslu her fırsatta Manavgat’a gelerek her kesimi ziyaret etmektedir. Bana göre de Yerelde Manavgat’ın MHP li Belediye Başkan Adayıdır ki bu bilgim boş değildir özellikle Eski Belediye Başkanı Zeynel Şenol un tüm yaşananlara rağmen MHP den aday olmak için yanıp tutuştuğunu bilmeyen yok. Antalya da  görüştüğüm İl yönetiminden ve MHP il de ağır olarak ismi geçenler bana Zeynel Şenol la olmayacağı, Şu an için Kaymakam Adem Uslunun MHP adayı olacağı şeklinde. Şenol a kızgınlık hat safhada algıladığım kadarı ile..
Manavgat’ın en güçlü adamları
Burada da birkaç isim karşımıza çıkıyor. Çok rahatlıkla Şu an için Manavgat belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Kaymakamı Osman Bulgurlu ve AKP İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu, Evrenseki ve Matab başkanı Recep Barut, Ilıca Belediye Başkanı Rafet Ünal,Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar ı gösterebiliriz,  ilave olarak MHP ilçe Başkanı Halil Gubaş, Belediye Meclis üyesi Namık Akın,Belediye Meclis üyesi İbrahim Halimoğlu, Matso Başkanı Şükrü Vural çıkıyor.
Bu isimler Manavgat’ta güç teşkil etmektedirler. Öyle bir isim daha var ki onu ayrı yazmak istedim. Manavgat ın her ihtiyaç duyduğunda yanında olan Hüseyin Avşaroğlu.
GÜNDEM ONLARDAN SORULUYOR
Birde Gündem yaratma ve Etkin anlamda olmazsa olmaz Medya isimler vardır Bunların Başına Rahatlıkla MRT Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Tuncer’i Koyabiliriz, Diğer isimler ise üçü beşi geçmez KLAS TV Yönetim kurulu Başkanı Cengizhan Demirkaya, KÖPRÜ Gazetesi Sahibi Sırrı Özkan,
AKDENİZ SÖZ Gazetesi Hidayet Özcan, TÜRKBELENİ Gazetesi Sahibi M.Ali Ünal , Şükrü Coşkun ,Nehir Gazetesi Arif Kaplan ve Sahil Gazetesi Kamil Atalay’ı söyleyebiliriz ,Diğer Basın kuruluşları da mutlaka bu anlamda bir şeyler yapmak istemektedirler ,Bu saydığım isimler Manavgat Medyasına damgalarını vurmuşlar ,Doğru veya yanlış haberleri ile gündemi yaratmışlardır. Üstelik içlerinde bir iki isim var ki ellerinde Medya ları olmasa bile başlı başına güç teşkil ederler
Pazarlama taktiği mi?
Kendi, kendine gelin güvey oluyor
Eski Belediye Başkanı Zeynel Şenol un Basına yansıyan iki haberi dikkat çekti.Klastelevizyonu.com un haberine göre “Geçen dönem MHP'den aday gösterilmeyen Zeynel Şenol, "Siyaset çok kaygan zeminde her an her şey olabilir, yeniden adaylığı düşünüyorum. Şu anda parti belli değil. Yaptırdığım anketlerde hep iki üç kat önde birinci sırada tercih ediliyorum, aday olacağım" dedi. 
Zeynel Şenol'un bu sözleri Manavgat'a bomba gibi düştü. Kaymakam Adem Uslu'nun MHP'den adaylığı kesin görülürken, Zeynel Şenol'un bu açıklaması AKP'ye bir göz kırpma olarak değerlendirildi.  Daha önceden AKP ile sürekli tartışma içinde olan Şenol'un, yeni yönetim ile ve daha önce polemik yaşadığı Mevlüt Çavuşoğlu ile de barıştığı gelen bilgiler arasında.
 
Zeynel Şenol'un "Partim belli değil ama aday olacağım" demesinin ardında, CHP'li mevcut belediye başkanı Şükrü Sözen'in yargılanıyor olmasında, CHP'ye sinyal verebilir mi?- düşüncesi de yatıyor olabilir- şeklinde yorumlandı.
 
Geçtiğimiz Haziran ayında adaylığını açıklayacağım diyen Zeynel Şenol'un "Şartlar oluşmamıştı ama şimdi söylüyorum, partim yok ancak kesin adaylığımı koyacağım, anketler büyük farkla beni söylüyor" dedi. Diyerek ikinci haber de daha dikkat çekiciydi. Şenol Burada yanlış anlaşıldı diyerek
 
Zeynel Şenol Klas Medya'yı arayarak "Dost sohbetlerinde espriyle, lafın gelişiyle, aday olacağımı söylemem doğrudur. Ancak bu demek, bu gün açıklamam anlamına gelmiyor. Bazen konuşmalarınız yanlış anlaşılabiliyor. Dost meclisinde söylediğim sözler galiba açıklama olarak anlaşıldı. Şu anda siyasetten uzak duruyorum. Ancak vakti ve yeri geldiğinde açıklama yapabilirim. Şu anda siyasetle ilgili konuşmam doğru değil çünkü siyasetten çekilmiş durumdayım." dedi


EĞER VAKTİ VE YERİ GELİRSE AÇIKLARIM


Şenol "Şu anda yanlış anlaşılmaya da mahal vermek istemiyorum. Her hangi bir parti adı zikretmedim. Galiba dostlarımız bu konuşmalarımı yorumlamışlar. MHP ya da AKP ismi ya da CHP gibi bir şey söylemem mümkün değil. Her şeyin vakti zamanı gelince bazı şeyler oluşur ya da oluşmaz. Ben her şeyi Allah'a havale ederim. Zamanı gelince basın açıklaması yaparak değerli kamuoyunu ve basını bilgilendiririm." diyerek sözlerini tamamladı.” Haberleri Kamuoyunda ilgi çekti.
KENDİ KENDİNE GELİN GÜVEY OLUYOR
Bu haberlerin Manavgat Medyasına yansıması sonrasında Kamuoyunda ki büyük bir çoğunluk “Unutuldu gitti, ismini tekrar gündeme getirmek için bu tarz siyasi pazarlama yaparak her geçen gün azalan umutlarını yeşertmek istiyor “derken Sağ Kesimin önde gelen isimlerinin de dost meclislerinde yaptığı konuşmalarda “Baba ocağı ve parti kucağından ayrılmam diyerek ,kendi partisinin dışında kalan başka partiye oy verdi. Gitsin CHP den aday olsun, Onu CHP ilçe kongresinde de görelim.Bu işler öyle olmaz, Koltuk hırsı aklın üstüne çıkıyor Şenol da hata üstüne hata yapıyor. Bıraksın Partiyi Martiyi onun siyaseti Manavgat’ta bitti, sağlık sorunları da var.O en iyisi otursun oturduğu yerde gelenlere 10 yıl boyunca ne yaptığını anlatsın dursun. Zeynel Şenol un miadı doldu”diye konuştukları bilgisine ulaşıldı.Ve haberi okuyan çok kişi “Eskiye Rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı”görüşünde.Biraz daha ileriye gidersek açıklamalarında bile tezat var Eski siyasinin.Siyasetle ilgilenmiyorum derken,yaptırdığ anketlerden bahsediyor.Bu ne yaman çelişki iyice tutarsızlaştı eski günlerinin şatafatı yüzünden.
 
Çocuklar Unutuldu
23.Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk bayramında ,beklerdimki Manavgat çapında Çocuklarımıza yönelik bir etkinlik yapılsın,onlara bizler için önemli olduklarını hatırlatıp gönüllerince eğlenmelerini sağlayalım istedim ama olmadı.Bir iki cılız aktifitenin dışında.Oysa bunu organize edecek o kadar çok isim vardıki üzüldüm doğrusu,her an bir sürpriz bekledik ama olmadı.
 
Allah Analı Babalı Büyütsün
 
Hedef Gazetesi sahibi Tamer Nevzat Yiğit in Bir Kız çocuğu oldu.Melis Ada ya hoş geldin der.Nihal-Nevzat çiftine minik Melis Ada ile mutluluklar dilerim
 
HAVA DURUMU
Siyaset iklimi sertleşti, sağanak yağmur beldeler olarak kendini hissettirdi kaçan kaçana. Bulutlu ve kapalı hava umutlu her geçen gün azaltıyor .Kimileri de bu kaostan karlı çıkmaya çalışıyor.
 
Haftanın Söz ü
 
“Ayranımı? çalkalıyor”
"Dost sohbetlerinde espiriyle, lafın gelişiyle, aday olacağımı söylemem doğrudur. Ancak bu demek, bu gün açıklamam anlamına gelmiyor. Bazen konuşmalarınız yanlış anlaşılabiliyor. Dost meclisinde söylediğim sözler galiba açıklama olarak anlaşıldı. Şu anda siyasetten uzak duruyorum. Ancak vakti ve yeri geldiğinde açıklama yapabilirim. Şu anda siyasetle ilgili konuşmam doğru değil çünkü siyasetten çekilmiş durumdayım."Z.Ş
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  MANAVGAT TA EN BAŞARILI ÖZEL OKUL

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • Manavgat Söz Haber - Manavgat Haberleri - 19 Ocak 2016 Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV